Autocad için Basit Teknik Resim Örnekleri

AutoCAD için basit teknik resim örnekleri, Autocad öğrenmek için yapılacak pratiklerde bir hayli yardımcı olacaktır. Şirin tatlı mı tatlı bu resimlerin ölçülendirmeleri görüleceği üzere verilmiştir. 3 farklı teknik resim örneği de farklı amaçlara hizmet ediyor. Eğer Autocad ile çizim yaparken zorlanıyorsanız, tekrardan eğitim videolarını kurcalamanızı ya da kendinizi zorlayarak bir şekilde yapmanızı tavsiye ederiz. Zorlamadan olacak bir iş değil maalesef ki. Haydi başlayalım.

1- Elbise Askısı Teknik Resmi:

Hayatta dönüp bakmayacağınız, altı üstü elbiselerinizi astığınız basit bir yardımcı araç 🙂 Gelin görün ki bu basit araç dahi bir üretim tekniğine bağlı olarak imal ediliyor. İmalatının yapılmadan önce ise bir teknik resmi oluşturmanız, yani çizimini bir CAD yazılımı aracılığı ile yapmanız gerekiyor.

2- Papağan:

papağan gibi konuşup durma vaktimiz geldi. Bu çocuklara hitap eder gibi duran teknik resim, aslında Autocad üzerinde pratik yapabilmeniz için harikulade bir örnek. Görüldüğü kadar basit değil.

3- Baykuş:

Bir kuş daha gelsin efendim. Gecelerin kuşu, sizin uğraşmanız ve ortaya güzel bir kuş çıkartmanız için karşınızda.

muhendisia ‘da teknik konulara bendeniz @teknika olarak yer vermeye gayret göstereceğim. Tavsiyeleriniz ve sövmeleriniz için her zaman buradayım. Başarılar.

 

teknika

muhendisia 'nın teknik konular fedaisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir