Solidworks Kimler Kullanır?

Solidworks kimler kullanır? Kullanmak için hangi meslekten olunmalıdır? Solidworks logosuna çift tıklayıp açmadan önce bir belge soruluyor mu? Mesela mühendisler odasına kaydın var mı yok mu diye bir denetimden filan yapılıyor mu? Yoksa kafasına esen kullanabilir mi? Biraz detaylara inelim.

Bilmeyenler için Solidworks daha çok makine sektörüne hitap eden 3 boyutlu modelleme CAD yazılımıdır. Daha sonra detaylıca izah ederiz bu konuyu.

Her neyse, Solidworks kimler kullanır ? Bu programı niye kullanırlar? konumuzdan uzaklaşmayalım.

Diyelim ki soba üreten bir fabrikada çalışıyorsunuz. El ile kaba taslak çizimlerle ya da ustanın kafasından belirlediği ölçüler ile ilerliyor süreç. Kahretsin ki ölçüleri tutturmak tam bir bela. Hele ki artık ince işler gelmeye başladı. Teknik resimlerle profesyonelce bir süreç ile imalatın ilerlemesi gerekiyor.

Sacları kesip deneme yanılma yöntemiyle, ustanın göz kararının tutup tutmama ihtimaliyle uğraşacağınıza Solidworks ile bütün süreci elinizin altına alıyorsunuz. Ünvanınız çok da önemli değil. Firma sahibi olabilirsiniz.

Firma sahibinin gözüne kestirdiği bilgisayardan anlayan bir personelde olabilirsiniz. Çünkü Solidworks öğrenilmesi basit bir CAD yazılımı. İnce noktaları elbette ki var. Zamanla aşar deyip tutturdular elinize.

Ya da bir mühendissiniz. Bu işin teknik bilgisini, mühendislik bilgisini biliyorsunuz. Tasarım sürecini yönetmek için Solidworks ‘de biliyorsunuz. İşte bu en güzel senaryo!

Kısacası tasarıma merak salan herkes bu programı kullanabilir. Yaygınlıkla teknikerler,teknisyenler, makine mühendisleri kullanıyor ama elbette ki bir sınırlama yok. Öğrenmesini bilen herkes Solidworks kullanabilir….

Peki mühendis için sonuç nedir?

Sadece Solidworks ile güzel maaşlar, güzel bir pozisyon imkansız efendim! herkes kullanıyor bu mereti. O halde yanına teknik resim, imalat, mühendislik bilginizi de katmanız gerektiği kocaman gerçek! Gelişin, geliştirin herkesi sevin 🙂

Piyasacı

Piyasa mühendisin kaderidir. Piyasa güzelse hayat güzel...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir